fbpx
Skip links
įrenginių montavimas sodo sklype

Nuotekų valymo įrenginiai sodo sklype

Nuotekų valymo įrenginiai, taip pat kaip ir prie gyvenamųjų namų, reikalingi sodybose. Kokio dydžio valymo įrenginys rekomenduojamas mažam sodo sklypui priklauso nuo to, kiek asmenų gyvena sodyboje ir kaip dažnai joje lankomasi. Pasikonsultavę su BIOMAX specialistais galėsite nuspręsti, kuris valymo įrenginys jums yra tinkamiausias siekiant užtikrinti tvarų ir efektyvų nuotekų valymą.

Kaip montuojami nuotekų valymo įrenginiai sodyboje?

Nuotekų tvarkymo reglamentas
Nuotekų valymo įrenginių montavimas prasideda nuo vietos, kurioje bus įrenginys, parinkimo. Jeigu yra projektas, privaloma juo remtis. Svarbu įvertinti sodybos reljefo ir vyraujančio grunto situaciją bei nuspręsti, kaip bus tvarkomos išvalytos nuotekos. Nustačius tinkamą vietą paruošiama duobė, kurioje bus montuojamas įrenginys.

Toliau nuotekų valymo įrenginiai yra montuojami pagal technines instrukcijas ir nurodytas taisykles. Nuotekų valymo įrenginius paprasčiausia įsirengti su BIOMAX profesionalų pagalba.

Kur galima montuoti nuotekų valymo įrenginį sodo sklype?

Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai, kurių našumas yra ne didesnis nei 5m3 nuotekų per parą, turėtų būti montuojami laikantis reglamentuojamų normų: pvz. Savo sklype įrenginį galima montuoti visai prie pat namo, nepažeidžiant kitų inžinerinių tinklų nustatytų atstumų, tačiau nuo kaimyno gyvenamo namo turi būti 8m. atstumas. Įrenginį patariama montuoti šiaurinėje sklypo pusėje ir geriausiai ne poilsio zonoje, o prie privažiavimo ar parkingo. Taip būtų patogiau aptarnauti įrenginį. Jeigu nėra galimybių montuoti įrenginio prie kelio ar įvažiavimo, galima įrenginį montuoti ir sklypo gale. Šiuolaikinės aptarnavimo mašinos turi sujungiamas šlangas, kurios gali pasiekti bet kurio sklypo vietą. Svarbiausia, kad nesikirstų kitų tinklų apsaugos ar sanitarinės zonos.

Kaip vyksta nuotekų valymo procesas sodyboje?

Visas nuotekų valymo procesas vyksta vienoje BIOMAX polipropileno talpoje. Sistemoje nuotekų valymas vyksta biologiniu būdu, naudojant heterogeninę aktyvuotą veikliojo dumblo suspensiją.

Valymo technologija apima visus prailginto aeravimo veikliojo dumblo procesus, įskaitant nitrifikaciją, denitrifikaciją, fosforo šalinimą, azoto šalinimą, dumblo tankinimą, filtravimą per skendintį sluoksnį vienoje kompaktiškoje talpoje. Kiekvienas įrenginys turi groteles, tad patekusios netirpstančios medžiagos yra sulaikomos ir nesutrikdys tolimesnio valymo proceso.

Išvalytas vanduo išteka pro vamzdį, esantį atitinkamame aukštyje antrinio nusodintuvo zonoje. Ant ištekamojo vamzdžio yra uždedamas plastikinis trišakis, kuris sulaiko į antrinio nusodintuvo zoną patekusias smulkiąsias neorganines medžiagas ir/ar jų dalis, taip užtikrinamas pastarųjų neištekėjimą iš valymo įrenginio.

Explore
Tempti