fbpx
Skip links
Maži Valymo Įrenginiai

Maži nuotekų valymo įrenginiai

Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai – geriausias sprendimas valyti nuotekas individualiuose namuose, vasarnamiuose, sodybose ir kt., ypač tada, kai nėra galimybės prisijungti prie centrinės miesto nuotekų šalinimo ir valymo sistemos. Kiekvienas nuotekų valymo įrenginys skiriasi savo išvalymo parametrais, valymo technologija, dydžiu, forma, montavimo principu, eksploatacijos kaina. Renkantis įrenginį svarbiausia atsižvelgti, kelių gyventojų nuotekas reikės valyti, ar ateityje numatomas nuotekų padidėjimas, kur stovės įrenginys bei kur išvalytas vanduo bus panaudotas.

Maži nuotekų valymo įrenginiai – kas tai?

Dažniausiai kalbant apie nuotekų valymo sprendimus individualiems namams, šie sprendimai tiesiog vadinami mažais nuotekų valymo įrenginiais. Mažieji valymo įrenginiai, tai nuotekų valymo įrenginiai, kurie per parą išvalo nuo 0,6 iki 7,5 m³ nuotekų. Įprastai mažieji nuotekų valymo įrenginiai yra įrengiami privačiose sodybose, namuose, viešbučiuose, kempinguose, soduose, ar ten, kur nėra galimybės prisijungti prie centrinės kanalizacijos. Mažųjų nuotekų valymo įrenginių montavimas neretai yra ekonomiškesnis pasirinkimas buitinių nuotekų tvarkymui nei kiti būdai. 

Kuo maži nuotekų valymo įrenginiai skiriasi nuo didelių?

Pagrindinis skirtumas tarp mažų nuotekų valymo įrenginių ir didelių yra tai, kad maži nuotekų valymo įrenginiai yra tipiniai, jie skirti tam tikram asmenų skaičiui ir nekonfiguruojami. Mažų nuotekų valymo įrenginių gama prasideda nuo mažiausio įrenginio skirto nuo 1asmens iki 5, ir taip prisideda kas kelis asmenis Iki 50asm. Jų našumai yra nuo 0,6m3/p iki 7,5m3/p. Dideli nuotekų valymo įrenginiai skirti pusiau, ar visiškai decentralizuotai nuotekų sistemai. Didelio našumo nuotekų valymo įrenginius gali naudoti gyvenamųjų namų kvartalai, sodų bendrijos, viešbučiai, restoranai, ar gamyklos. Tokių įrenginių našumas gali siekti pvz. 180 m³ per parą, lygiagrečiai įrengus kelis ar daugiau įrenginių.

Kitaip tariant, maži nuotekų valymo įrenginiai yra skirti iki 50 asmenų. O dideli – virš 50 ir gali būti net iki miestelių ar miestų turinčių dešimtimis tūkstančių gyventojų.

Kuo maži nuotekų valymo įrenginiai panašūs į didelius?

Mažieji nuotekų valymo įrenginiai panašūs į didelius nuotekų valymo įrenginius veikimo principu ir tuo, kad tiek vieni, tiek kiti išvalo nuotekas pagal aplinkosaugos keliamus, kenksmingų medžiagų koncentraciją parodančius, rodiklius. Ir dideliems, ir mažiems nuotekų valymo įrenginiams galima pritaikyti tas pačias technologijas.

Explore
Tempti