fbpx
Skip links

Biologiniai valymo įrenginiai

Biologiniai valymo įrenginiai – tai modernus, efektyvus ir aplinkai draugiškas būdas tvarkyti buitines nuotekas. Šių įrenginių veikimo principas grindžiamas natūraliais biologiniais procesais, kurių metu specialūs mikroorganizmai skaido teršalus ir paverčia juos nekenksmingomis medžiagomis.

Filtras
Sertifikatai
Kaip veikia nuotekų valymo įrenginiai

NUOTEKŲ VALYMO ĮRENGINIAI BIOMAX M5 – M50

  • Nuotekų valymo įrenginiai
Kaip veikia nuotekų valymo įrenginiai

NUOTEKŲ VALYMO ĮRENGINIAI BIOMAX M5-M – M20-M

  • Nuotekų valymo įrenginiai
Biomax M tipo didieji nuotekų valymo įrenginiai

Biomax M tipo didieji nuotekų valymo įrenginiai

  • Nuotekų valymo įrenginiai

Biologinių valymo įrenginių galimybės

Vienas pagrindinių biologinių valymo įrenginių privalumų yra jų efektyvumas ir minimalūs eksploatavimo kaštai. Kadangi šie įrenginiai naudoja natūralų biologinį valymo būdą – jie sunaudoja gerokai mažiau elektros energijos nei mechaniniai įrenginiai, todėl ilgalaikėje perspektyvoje leidžia sutaupyti.

Šiuolaikiniai biologiniai valymo įrenginiai užtikrina beveik 98 proc. nuotekų išvalymą. Po valymo gautas vanduo gali būti panaudotas laistymui, aplinkos priežiūrai arba tiesiog išleidžiamas į gamtinę aplinką be jokios žalos.

Be aplinkosauginių ir ekonominių naudų – biologiniai valymo įrenginiai yra itin vertinami dėl paprasto montavimo ir galimybės juos įrengti net ir nedidelio ploto sklypuose. Tai puikus sprendimas tiems, kurie siekia ilgalaikės naudos ir prisideda prie švaresnės bei sveikesnės aplinkos kūrimo.

ISO 9001 2015 SERTIFIKATAS

ISO 9001 2015 SERTIFIKATAS

ISO 14001 2015 SERTIFIKATAS

ISO 14001 2015 SERTIFIKATAS

ISO 45001 2018 SERTIFIKATAS

ISO 45001 2018 SERTIFIKATAS

Kas yra aktyvusis dumblas?

Norime paneigti gana plačiai paplitusį mitą, kad biologiniai nuotekų valymo įrenginiai valomi specialiomis bakterijomis, kurias galima nusipirkti parduotuvėje. Tiesa yra kiek kitokia ir kur kas natūralesnė. Biologiniai valymo įrenginiai naudoja aktyvųjį dumblą, kuris sudarytas iš mikroorganizmų, gyvenančių natūraliai gamtoje.

Aktyvusis dumblas – tai natūraliai gamtoje aptinkamų mikroorganizmų ir nuotekų dalelių mišinys. Šie mikroorganizmai atlieka svarbiausią vaidmenį biologiniuose nuotekų valymo įrenginiuose. Jie efektyviai skaido nuotekose esančias kenksmingas medžiagas (pavyzdžiui, organinės medžiagos, fosforas, azotas, nitratai, buitinė chemija ir kt.). Biologiniai įrenginiai sudaro itin palankias gyvenimo sąlygas šiems mikroorganizmams. Nuotekos tampa jų maistu, o nuolat tiekiamas oras skatina greitą jų dauginimąsi. Dėl didelės mikroorganizmų koncentracijos nuotekų valymas vyksta itin greitai ir efektyviai.

Kaip veikia nuotekų valymo įrenginiai BIOMAX

BioMax-nuoteku-valymo-renginys - veikimas

Kaip vyksta valymo procesas?

Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai veikia intensyvaus nuotekų skaidymo principu. Procesas susideda iš kelių pagrindinių etapų.

  1. Aeravimo etapas – čia nuotekos sumaišomos su aktyviuoju dumblu ir intensyviai aeruojamos. Šiame etape mikroorganizmai gauna daug deguonies, kuris reikalingas jų aktyviam dauginimuisi ir teršalų skaidymui.
  2. Nusodinimo etapas – po aeravimo mišinio dalelės nusodinamos į apačią, atskiriamas dumblas nuo išvalyto vandens.
  3. Dumblo recirkuliacija – dalis aktyviojo dumblo grąžinama į aeravimo kamerą, kad nuolat palaikytų valymo procesą.

Išvalytas vanduo tampa toks švarus, kad gali būti išleidžiamas tiesiai į gruntą arba panaudojamas antrą kartą – laistyti augalus, o pastačius papildomus vandens valymo filtrus ir plauti kiemą ar automobilį ar net grąžinti vandenį į wc bakelius ar kitam panaudojimui.

Šie įrenginiai nereikalauja papildomų cheminių priemonių, todėl jie yra ekologiški ir draugiški gamtai. Be to, valymo procesai, aktyviojo dumblo recirkuliacija ir dumblo atskyrimas nuo išvalyto vandens vyksta viename įrenginyje. Tai užtikrina paprastą priežiūrą ir patogų naudojimą.

Aktyviojo dumblo priežiūra

Aktyviojo dumblo priežiūra – tai svarbi ir būtina biologinių nuotekų valymo įrenginių naudojimo dalis nuo kurios priklauso ne tik įrenginio efektyvumas, bet ir jo ilgaamžiškumas bei ekologinis saugumas.

Aktyvusis dumblas – gyvų mikroorganizmų kolonija, kuri itin greitai dauginasi, maitinasi teršalais, kurie yra nuotekose. Sparčiai augantis dumblas laikui bėgant užpildo įrenginio rezervuarą, o pernelyg didelis dumblo kiekis gali sutrikdyti valymo įrenginio veiklą, t.y. sumažinti valymo efektyvumą arba net sustabdyti visą procesą.

Reguliari aktyviojo dumblo priežiūra daugiausiai apima kelis aspektus.

  • Dumblo pertekliaus šalinimas. Paprastai dumblas šalinamas iš įrenginio kartą per metus ar dažniau priklausomai nuo nuotekų kiekio ir teršalų intensyvumo. Tai atlieka specialiai apmokyti specialistai, kurie naudoja tam skirtą įrangą. Pašalintas dumblas saugiai išgabenamas utilizuoti arba, kai kuriais atvejais, gali būti panaudojamas kaip trąša žemės ūkyje.
  • Mikroorganizmų kolonijos būklės stebėjimas. Specialistai periodiškai vertina dumblo konsistenciją, spalvą ir kvapą. Tai leidžia suprasti, ar aktyvusis dumblas „sveikas“, ar mikroorganizmų kolonija funkcionuoja optimaliai.
  • Įrenginio techninės būklės kontrolė. Periodiškai tikrinami valymo įrenginio aeracijos elementai, kompresoriai, vamzdynai ir kiti komponentai. Teisinga įrenginio ekspolatacija užtikrina, kad mikroorganizmams būtų pakankamai deguonies ir maisto medžiagų.
  • Optimalios dumblo koncentracijos palaikymas. Specialistai reguliariai tikrina dumblo koncentraciją, kad ji būtų nei per didelė, nei per maža. Per didelis kiekis trukdo nuotekų judėjimui, o per mažas – sumažina valymo efektyvumą.
Mažas nuotekų valymo įrenginys
BIOMAX nuotekų valymo įrenginių montavimas ir priežiūra
Nuotekų valymo įranginis biomax 2

Kodėl aktyvusis dumblas toks svarbus?

Aktyviajame dumble esančios bakterijos, pirmuonys ir kiti mikroorganizmai skaidydami teršalus juos paverčia nekenksmingomis medžiagomis. Jie geba suskaidyti ne tik įprastus buitinius teršalus, tokius kaip organinės kilmės atliekos (maisto likučiai, riebalai ir pan.), bet ir pašalinti itin žalingas medžiagas, kurios į gamtą patekusios sukeltų ilgalaikių pasekmių.

Tarp šių medžiagų itin svarbios yra:

  • Fosforas, kuris dažniausiai į nuotekas patenka iš buitinės chemijos – ploviklių, indų plovimo priemonių, skalbiklių. Į aplinką patekęs fosforas skatina vandens telkinių eutrofikaciją, o dėl jos spartėja dumblių dauginimasis, mažėja deguonies kiekis ir sutrikdoma visa vandens ekosistema.
  • Azotas, daugiausia esantis šlapime, taip pat yra pavojingas, nes patekdamas į vandens telkinius jis didina nitratų kiekį. Padidėjusi nitratų koncentracija gali kelti pavojų žmonių ir gyvūnų sveikatai – sukelti deguonies įsisavinimo problemų, o ilgainiui – ir rimtų sveikatos sutrikimų.
  • Nitratų perteklius taip pat turi neigiamos įtakos aplinkai ir žmogui. Pavyzdžiui, jei gruntiniuose vandenyse yra per daug nitratų – jie tampa netinkami gerti, o nuolat vartojant tokį vandenį – kyla apsinuodijimų rizika.

Be šių medžiagų aktyvusis dumblas geba neutralizuoti ir kitas pavojingas chemines medžiagas naudojamas buityje: chloro junginius, valymo chemikalus, pesticidų likučius… Tai užtikrina, kad iš nuotekų valymo įrenginių išleidžiamas vanduo bus saugus tiek aplinkai, tiek žmonėms.

Efektyvus nuotekų išvalymas aktyviuoju dumblu lemia ne tik švaresnius vandens telkinius, bet ir padeda palaikyti ekologinę pusiausvyrą. Tai tiesiogiai susiję ir su mūsų sveikata, nes išvalytas vanduo vėl grįžta į gamtos ciklą iš kurio gauname geriamąjį vandenį ir kuriuo naudojamės kasdien.

Kaip aktyvusis dumblas patenka į įrenginį?

Kai biologinis nuotekų valymo įrenginys sumontuojamas – pirmą kartą į jį reikia įpilti aktyviojo dumblo iš jau veikiančių įrenginių. Ši procedūra atliekama tik vieną kartą, o vėliau aktyvusis dumblas pats dauginasi ir gyvena natūralų gyvenimo ciklą. Valymo procesas prasideda iškart po aktyviojo dumblo įvedimo ir nebereikalauja papildomo įsikišimo.

Biologinių valymo įrenginių privalumai:

  • Aukšti valymo parametrai be cheminių medžiagų.
  • Ekologiškumas ir draugiškumas gamtai.
  • Universalus išvalyto vandens panaudojimas.
  • Paprastas naudojimas ir minimali priežiūra.
  • Neskleidžia nemalonaus kvapo, negenda ir neteršia aplinkos.

Trumpai tariant, biologiniai valymo įrenginiai yra patikimas, efektyvus ir ekologiškas būdas pasirūpinti švaria aplinka ir mūsų pačių sveikata.

Nuotekų valymo įrenginiai BIOMAX – pagrindiniai techniniai duomenys

Biomax dydis Gyventojų skaičius Našumas (m³/dieną) BDS5 (g/d) Svoris (kg) Dydis (dxh, m) Oraputės galia (l/min) Įtekėjimas / ištekėjimas, m
M-6 1-6 0.9 360 145 1,4×2,2 80 1,7/1,5
M-8 6-8 1.2 480 210 1,76×2,0 100 1,5/1,25
M-10 8-10 1.5 600 255 1,8×2,2 120 1,7/1,5
M-15 10-15 2.25 900 370 1,95×2,8 150 2,3/1,95
M-20 15-20 3 1200 490 2,25×2,8 200 2,3/1,95
M-25 20-25 3.78 1500 550 2,5×2,8 250 2,3/1,95
M-30 25-30 4.5 1800 610 2,75×2,8 300 2,3/1,95
M-35 30-35 5.25 2100 700 2,82×3,0 300 2,5/2,15
M-40 35-40 6 2400 790 3,0×3,0 400 2,5/2,15
M-50 40-50 7.5 3000 850 3,0×3,0 500 2,8/2,6
Explore
Tempti